UHLJEBI U SUZAMA: Kako su Karamarko i Kerum potresli Sabor
Tome je razlog vjerojatno u šuškanju kako bi se Hrvatski sabor trebao svesti na znatno manji broj zastupnika pa se fraza kane svi koji bi suznih očiju dočekali taj rastanak s privilegijama kakve nema ni jedna socioekonomska skupina u društvu. Moguće je također da se prave i osobne kalkulacije o tome koja bi populistička porukica bila najprihvatljivija za novu kandidaturu u taj "neobavezni raj i spokoj".
Dodamo li ovome iskrenu šprdnju Željka Keruma o tome kako je došao vidjeti što ljudi u Saboru rade, onda je ova moja zadnja tvrdnja, kao i Karamarkovo ruganje onima koji češće sjede u klupama Radićeva trga u cijelosti tragikomična.
Uz časne iznimke onih koji tamo redovito raspravljaju ili pak prisustvuju, ne pamtim ovako intelektualno podkapacitiran zakonodavni sastav. U vezi brojnosti dovoljno je reći da je Sabor preskup i preglomazan, jer New York s 12 milijuna stanovnika ima 52 skupštinara. Ili, usporedite naš parlament sa 151 zastupnikom s parlamentima europskih zemalja i gorko ćete se nasmijati.
Možda će se osjetiti i u sabornici da država ima sve šuplje jasle (FOTO: Lupiga.Com)
Važnije je pitanje - zašto je sastav Sabora tako intelektualno siromašan. To pitajte partitokrate i sustav neoliberalne demokracije. I dok Kerumova simpatična poruga otkriva "dubinu" inicijative Željke Markić kojom na političku scenu lako izravnim biranjem niknu bogati vuci i hajduci, Karamarkova je rugallica poraz skupštinskog zastupanja interesa naroda i demokratura silnih vlasnika političkog života.
I skoro zaboravih - sve će to narod pozlatiti. Država ima sve šuplje jasle. Jesmo li na pragu bar smanjivanja te jasličke ugode u ime naroda?
Lupiga.Com
Naslovna fotografija: sabor.hr